Personele yazılar 7

Personele yazılar 7


 
Değerli çalışma arkadaşlarım,
                                                                          
GS Lisesi’nden sevgili ablam Candan Erçetin’in bugünlere nasıl geldiğini biliyor musunuz? Daha lise yıllarında bizim okulun gururu olmuş, 1980 li yıllarda Eurovision’da Türkiye’nin o güne kadar almış olduğu en başarılı sonuca imza atmış olmasına rağmen, 1990 ların ortalarına kadar kendi albümünü yapmamıştı. Uzun yıllar boyunca edindiği tecrübe ve birikim ile, kendini tam olarak hazır hissettiği anda, ortaya bir çıktı, pir çıktı. Sesi ile, kültürü ile, parlayıp sönen yüzlerce star(!)dan ne kadar farklı olduğunu net bir şekilde ortaya koydu ve Türkiye’de asla unutulmayacak bir isim oldu.
 
Ben bunu size neden yazıyorum? Çünkü ben Raffaele’nin hikayesini, biraz Candan ablanın öyküsüne benzetiyorum. Yıllarca önce kuruldu, onlarca cazip teklife rağmen, yolundan şaşmadı. Kendini geliştirmek, olgunlaşmak, “hazır”olmak için uzun bir süre geçirdi. Ve bence artık sahneye çıkıyor. Levent şubesinin ardından, açmayı düşündüğümüz Bağdat Caddesi şubesi ile birlikte, eminiz ki Raffaele sektörde herkesin konuşacağı bir marka olacaktır. Fakat bunun için, bunca yıldır edindiğimiz tecrübemize yakışır bir performans göstermemiz gerekiyor. Bu konuda kendimize olduğumuz kadar, sizlere de çok güveniyoruz.
 
Elbette temizliğe, kaliteye ve lezzete verdiğimiz önem, bizi bu noktaya getiren faktörlerin başında geliyor. Fakat bana telefon eden, e-mail gönderen onlarca, yüzlerce müşterimiz, bizi nitelikli ve nezih hizmet anlayışımız ve onlarla kurduğumuz güzel diyalog konusunda çok takdir ettiklerini ve bizi diğerlerinden ayıran en önemli etkenin, bu güzel hizmet felsefemiz olduğunu belirtiyorlar. Yani; müşteri memnuniyet kriterlerinde, lezzetimizin yanında,  hizmet kalitemiz de çok büyük önem taşıyor.
 
İlkelerimiz olarak belirlediğimiz “Samimiyet”, “Doğallık”, “Güler yüzlülük”, “Şeffaflık”, “Çalışkanlık” ve “Dürüstlük” özelliklerini, benim iş yaşamımda da, özel hayatımda da, kendimi bildim bileli, her zaman uygulamaya çalıştığımı gördüğünüzü düşünüyorum. Evet; insan olmanın, özel yaşamda gerçek dostlar sahibi olmanın, iş hayatında da, çok zorluklar yaşansa dahi, belki uzun vadede, ama eninde sonunda başarıya ulaşmanın ana koşullarıdır bence bu 6 ilke…Beni çok iyi tanıdığınızı ve yazdıklarımı anladığınızı umarak, sizlerden de yukarıdaki bu 6 ilke ışığında çalışmanızı ve işinizi çok iyi yapmanızı rica ediyorum.
 
Gelecekte Raffaele’nin de, Candan Abla gibi, ismi duyulduğu her an, bir prestij, bir saygınlık duygusu yayabilmesi umudu ile… 
 
Hepinize sevgiler… 
 
M. Tunca Tüzün