8. Yıl Mektubu - 2013

8. Yıl Mektubu - 2013

 

Pizza Raffaele, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve sadece lüks İtalyan restoranlarında yenebilen, hamuru ve sosu, aynen anavatanındaki şekli ile, üstad şeflerimiz tarafından her gün hazırlanan, ideal sürelerde dinlendirilip, zamanı geldiğinde, en kaliteli malzemeler ile donatılarak “taş fırında pişirilen” tamamı ile el yapımı gerçek İtalyan pizzalarını neredeyse, endüstriyel Amerikan pizzaları fiyatına evlere servis yapan ilk işletme oldu.


Şu konunun altını, özellikle çizmek istiyorum: Açıldığımız ilk günden bu yana, gösterilen talep karşısında, hiçbir zaman şımarmadık, daha çok kazanalım diye, kullandığımız malzemelerin kalitesini ve miktarını değiştirmedik, fiyatlarımızı işletmemizin ayakta kalmasını sağlayacak düzeyin üstüne çıkarmadık. Bazı zamanlarda, yoğunluğumuzdan dolayı oluşan gecikmeleri ya da (maalesef) yanlış personel seçimlerimizden dolayı oluşan hataları gidermek için tüm iyi niyetimiz ile, elimizden geleni yapmaya çalıştık.

 
Turizm sektöründe geçirdiğim uzun yıllarda, müşteri salonları çok şık, çok lüks olan, fakat müşterilerin girmesine izin verilmeyen mutfakları hiç temiz olmayan restoranlar gördüm ve tüm şubelerimizdeki mutfaklarımızın müşterilerin görüşüne açık, şeffaf (ve elbette tertemiz) olmalarına büyük önem verdim. Satın aldıkları ürünlerin, bayat, sağlıksız, kötü olmalarına bakmadan, sadece ucuz olmalarına önem veren restoran sahipleri gördüm ve en taze, en sağlıklı, en lezzetli malzemeleri alabilmek için, tüm alışverişleri, bizzat kendim yapmaya karar verdim. (Ve 8 yıldır tüm şubeler için tüm alışverişleri daima kendim yapıyorum.)


Raffaele’nin sevilen ve prestijli bir marka olarak büyümesi bizim için her şeyden önemli…

 
Biz bir düş kurduk… Kısıtlı olanaklarımızla, herkesin “İmkansız… Dev rakiplerle baş edemezsiniz” dediği bir yola çıktık. Stresli, sıkıntılı, çok zor günlerimiz oldu. Fakat güçlü temelimiz, değişmez prensiplerimiz ve en zor dönemlerde dahi ödün vermediğimiz kalitemiz ile, sabırla, özenle, çok çalıştık ve 8. yaşımıza geldik.


Ve galiba düşümüz gerçekleşti…


Bize destek veren tüm müşterilerimize tekrar teşekkür ediyor, içinde bulunduğumuz tüm krizlerin bir an önce sona ermesini diliyor ve çocuklarımızın gelecekte güzel, aydınlık günlerde yaşayabilmelerini umut ediyorum.


M. Tunca Tüzün