1. Yıl Mektubu - Eylül 2006

1. Yıl Mektubu - Eylül 2006

 

Bir işletmenin var olma savaşında, ayakta kalma çabasında en zor, en kritik zamanlardır ilk günler… 

İşte bu önemli zaman diliminde siz bize güvendiniz, bizi aradınız ve ülkemizde bir ilk olarak, el yapımı gerçek İtalyan pizzasını evlere getiren “ Pizza Raffaele “ nin ilk müşterileri listesinde yerinizi aldınız. Siz bizim için çok özel bir değere sahipsiniz. Size çok teşekkür ediyoruz.
 
Amerikan şirketlerinin ve endüstriyel Amerikan pizzasının hüküm sürdüğü “evlere pizza servisi” piyasasında, ülkemizde yalnızca birkaç lüks İtalyan restoranında yenebilen, el yapımı gerçek pizzayı, tüm Türkiye’ye tanıtmak, sevdirmek ve yaymak amacı ile çıktığımız yolda, ilk adımımızı Ataköy’de attık ve kısa bir süre önce 1. yaş günümüzü kutladık.
 
Çok uzun yıllar turizm sektöründe yer alarak, dünyanın dört bir köşesinde edindiğim “pizza” kültürümü, ülkemizin en ünlü restoranlarında çalışmış olan şeflerimizin engin tecrübeleri ile birleştirerek, yaptığımız yüzlerce test ile evlere servise uygun hale getirdiğimiz pizzamızı, Ataköy’ün beğenisine sunduk. Raffaele’nin pizza ve salatalarının lezzetini Ataköy çok kısa bir sürede benimsedi ve kısa bir zaman diliminde binlerce eve girerek, sayısız tebrik, takdir ve teşekkür aldık.
 
Raffaele olarak ;  “ temizlik, kalite ve lezzet “ bizim için, “vazgeçilmez” , “olmazsa olmaz” bir üçlüdür. Açıldığımız günden bu yana, bu üçlünün en üst düzeyde sürdürülmesi için, hiçbir masraftan kaçınmadık, maliyetlerimizi düşürmek için yan yollara sapmadık, en kaliteli, dolayısı ile en pahalı malzemeleri kullanmaktan vazgeçmedik. Seçtiğimiz bu uzun, zorlu, ama bizi başarıya götüreceğine emin olduğumuz yolda, prensiplerimizden bir gün olsun ödün vermedik, vermeyeceğiz.
 
Zaman ayırarak bu satırları okuduğunuz ve Raffaele’yi 1. yaşına getirenlerden biri olduğunuz için çok teşekkür ediyor, iyi günler diliyorum.
 

M. Tunca Tüzün
 

Önemli not :  Milyar dolar sermayeli dev zincirlere karşı tek kozumuz : “kalitemiz – lezzetimiz“. Bunun tamamı ile bilincinde olarak, olabilecek her türlü öneri, görüş ve eleştirileriniz için, 0532 426 69 96 ‘ yı aramanızı, özellikle rica ediyorum. Karşınızda direkt olarak ben olacağım. 
Şimdiden teşekkür ediyorum.