2. Yıl Mektubu - Eylül 2007

2. Yıl Mektubu - Eylül 2007


Bu, son derece samimi bir teşekkür mektubudur.
 
Merhaba,
 
Gerek lise ve üniversite yıllarımda, gerek daha sonraki turizm dönemimde, pizza benim için daima vazgeçilmez bir tutku olmuştur. Ziyaret ettiğim her ülkede mutlaka pizza tadarak, yerel damak zevklerinin bu ürüne getirdiği farklılıkları görmüş ve kendime hep şu soruyu sormuştum:
“Nasıl oluyor da, onbinlerce nitelikli insanın oturduğu benim Ataköy’ümde, pizza yemek isteyenlerin tek seçeneği, tepsi içinde ya da tel üzerinde, bir makinede pişen endüstriyel Amerikan pizzası oluyor?”
 
İşte Pizza Raffaele’nin çıkış noktası, bu soru oldu… Ataköy’de ilk Raffaele’yi kurarken ana amacım; üstat şeflerimizin yıllarca en ünlü İtalyan restoranlarında yaptıkları, taş fırında pişen, el yapımı enfes “gurme” pizzaları, yine en kaliteli malzemeleri kullanarak, fakat düşük bir kar marjı ile, herkesin ulaşabileceği fiyatlarda sunacak ve dolayısı ile gerçek pizzanın, ilk adımda Ataköy’de, ilerleyen zamanlarda da, tüm Türkiye’de, geniş kitlelerce tanınmasını ve sevilmesini sağlayacak bir sistem kurmaktı.
 
Yaptığım fizibilite çalışmaları sonucunda¸en kaliteli, en pahalı malzemeler kullanıldığında dahi, ülkenin en iyileri arasında yer alan şeflerimizin yaptıkları enfes pizza ve salataları, lüks restoranlardaki fiyatlarının çok daha ucuzuna sunmanın mümkün olduğunu gördüm ve Raffaele bu hedef ile, iki yıl önce Ataköy’de kapılarını açtı.
 
Küçük bir dükkanda başlayıp, şu anda son derece şirin bir İtalyan pizza restoranı olarak devam ettiğimiz süreçte, yüzlerce tebrik ve teşekkür telefonu aldık. Ancak beni en çok mutlu eden; misafirleri ile restoranımıza gelen veya evlerine misafirleri için sipariş veren müşterilerimizin hemen hepsinin, önce küçük bir mahcup olur muyum endişesi yaşadıklarını, fakat misafirlerinin bu lezzet karşısında yaşadıkları şaşkınlık sonucunda, son derece mutlu olduklarını söylemeleri ve bize teşekkür etmeleri oldu.
 
Raffaele şimdi iki yaşında… Bu geldiğimiz noktada, siz özel müşterilerimizin bizim için ne kadar önemli olduğunuzun bilincindeyiz.
 
Gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz destek için sizlere bir kez daha teşekkür ediyor, iyi günler diliyorum.
 

M. Tunca Tüzün