Personele yazılar 16

Personele yazılar 16

 

Değerli çalışma arkadaşlarım,
 
Biliyorsunuz; temel ilkelerimiz: Lezzet, kalite, hijyen... Ve Raffaele olarak bu yolda 16 yıl önce kurulduğumuz ilk günden beri, ne gerekiyorsa yapıyoruz... Kullandığımız sucuk salamdan, peynire zeytinyağına kadar tüm ürünlerimiz en kalitelileri, en pahalıları... Onları değiştirmedik, değiştirmeyeceğiz. 
 
Fakat bu pandemi döneminde sizden özellikle “hijyen” ilkemize çok önem vermenizi rica ediyorum. Müşterilerimize 16. yıl mektubunda yazdığım gibi; “Hayatta sağlıktan önemli şey yok!” Lütfen kendimizin ve müşterilerimizin sağlığını düşünelim ve tüm hijyen kurallarına A’dan Z’ye uyalım. “Temizlik, temizlik, temizlik!..”
 
Benim çok önem verdiğim bir konu da, biliyorsunuz: İşyerinde huzur... Hepimiz farklı karakterlerde, farklı özelliklerde insanlarız. Beraber yaşamanın, beraber çalışmanın olmazsa olmaz iki koşulu vardır: İyi niyetli olmak ve birbirine saygı ile davranmak... Sorunlar olacaktır ama eğer herkes iyi niyetli ise, insanlar arasında konuşarak çözülemeyecek problem yoktur. Herkes gerek gördüğü yerde, birbirini uyarabilir, hatta “uyarmalıdır” (Ama bu elbette birbirimize saygılı davranarak olmalıdır. Ve bağırma, çağırma, aşağılama olmadığı sürece kimse buna kızmamalıdır) Sizden ricam; sorunlar  oldukça bunları tatlı tatlı konuşarak çözün (Ama eğer aranızda iyi niyetli olmayan birisi olduğunu düşünüyorsanız, bu konuyu bana bildirin...) Beni anladığınızı umut ediyorum... 
 
Verdiğiniz emekler için çok teşekkür ediyor, sizlere sağlıklı, mutlu, güzel günler diliyorum.
 
Sevgilerimle,
 
M. Tunca Tüzün